آیا پی پال امن است؟ بررسی امنیت پی پال برای خریداران

پی پال یکی از ابزارهای مورد علاقه‌ی کاربران، برای ارسال و دریافت پول می‌باشد. این شرکت بزرگ پرداخت‌های آنلاین، یکی از با سابقه‌ترین درگاه‌های پرداخت بین المللی در دنیا می‌باشد. با این حال هر زمان که شما به اکانت‌های مالی و حساب پی پال خود به صورت آنلاین متصل می‌شوید، اولین چیزی که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند، مربوط به مسائل امنیتی آن سیستم پرداخت می‌باشد. در این مقاله با پرداختینو همراه شوید و مطالبی را در مورد امنیت پی پال که باید بدانید را مطالعه کنید.

بیشتر بدانید : 

کارمزد پی پال

افتتاح حساب پی پال

بررسی امنیت پی پال

به طور کلی می‌توان گفت که در اکثر موارد استفاده از حساب‌های پی پال و اتصال به حساب‌های کاربری با امنیت بالایی همراه بوده است. اما هنوز برخی از نگرانی‌ها برای کاربران وجود دارد که در ادامه به بیان آن‌ها پرداخته‌ایم.

امنیت پی پال

در این زمینه باید بررسی شود که آیا پی پال برای خریداران امن است؟ برای فروشندگان چطور؟ اصلا هنگامی که تراکنش‌ها انجام می‌شود، مبلغ مورد نظر برای چه کسی ارسال می‌شود؟

آیا پی پال برای خریداران امن است؟

در بیشتر موارد استفاده از پی پال برای ارسال پول، امن است. اما در کل هیچ سیستم پرداختی بدون ریسک نیست و نقض حریم خصوصی و افشا شدن اطلاعات در مواردی اتفاق خواهد افتاد. اما پی پال یک سیستم پرداخت اینترنتی با سابقه‌ی درخشان در امر پرداخت‌های ارزی بین المللی است و از امنیت کافی برای پشتیبانی و حفظ اطلاعات کاربران برخوردار است. در ادامه به بررسی امنیت پی پال به صورت جزئی تر خواهیم پرداخت.

امنیت داده در پی پال

وب سایت پی پال بسیار امن است و مجهز به الگوریتم‌های رمزنگاری می‌باشد. در طول مدت زمانی که شما یک اتصال امن با وب سایت پی پال برقرار می‌کنید، همه‌ی اطلاعاتی که رد و بدل می‌شود، مخفی می‌ماند و پی پال برای پنهان کردن آن اطلاعات از ویژگی‌های امنیتی استاندار صنعتی استفاده می‌کند.

پشتیبانی لایه‌ای

اگر تا به حال از کارت اعتباری خود به صورت آنلاین استفاده کرده باشید یا کارت خود را به یک فروشنده داده باشید تا با استفاده از دستگاه پوز از حساب شما برداشت شود، به همان اندازه که هنگام ارائه این اطلاعات به PayPal ریسک می‌کنید ، ریسک کرده‌اید.

آیا می‌دانید ، کلاهبردارن می‌توانند به اطلاعات شما دست پیدا کنند و به سرقت دارایی شما بپردازند؟ باید بدانید که استفاده از PayPal حتی می‌تواند بسیار امن‌تر از دادن شماره کارت اعتباری یا اطلاعات حساب بانکی شما به طور مستقیم به وب سایتی باشد که از آن خریداری می‌کنید. می‌دانید چرا؟ با پرداخت از طریق پی پال، شما به جای پخش کردن اطلاعات خود در هر سایتی که می‌توانید خریداری کنید ، آن را فقط در یک مکان امن  و در PayPal نگه خواهید داشت. در این صورت اگر اتفاقی بیفتد ، دیگر نیازی به باطل کردن کارت‌های خود و به روزرسانی همه پیش فرض‌های خودکار آن ندارید و تنها کافیست با تغییر رمز ورود یا شماره کارت ، حساب پی پال خود را ایمن کنید.

در ادامه‌ی مقاله نکاتی را برای خرید امن با پی پال ذکر خواهیم کرد.

امنیت پی پال

با پی پال، چگونه امن خرید کنیم؟

در این بخش از مقاله به نکات بسیار مهمی اشاره خواهیم کرد که کاربران باید آن‌ها را بدانند تا بتوانند به صورت کاملا امن با پی پال خرید کنند.

  • حتما اپلیکیشن پی پال را به روز رسانی کنید
  • به هیچ عنوان از وای فای عمومی برای انجام تراکنش‌های مالی خود استفاده نکنید.
  • به جای استفاده از دبیت کارت یا کارت بانکی که مستقیم به حساب بانکی شما متصل می‌شود، از کارت‌های اعتباری استفاده کنید.
  • برای پرداخت‌های اینترنتی خود از دستگاهی استفاده نکنید که با آن کلیه‌ی جستجوها و فعالیت‌های شبکه های اجتماعی را انجام می‌دهید و حتی الامکان از دستگاهی مخصوص برای پرداخت‌های خود استفاده کنید.

بیشتر بدانید : کیف پول پی پال

کلام آخر

پی پال برای بالا بردن سطح امنیتی خود، دارای یک برنامه‌ی حمایت از خریداران نیز می‌باشد که در صورت بروز مشکل امکان بازپرداخت را برای آن‌ها فراهم کرده است. اما این برنامه، تمام موارد امنیتی را پوشش نمی‌دهد. به طور مثال در صورتی که کاربر کالای ارسالی را طبق آنچه مشخص شده است دریافت نکند، هزینه به او مسترد می‌گردد. پس توصیه می‌شود قبل از خرید، کلیه‌ی سیاست‌های پشتیبانی و امنیت پی پال را مطالعه کنید و از آن‌ها اطلاع کامل داشته باشید.

پرسش و پاسخ

مقالات مرتبط

عضویت در خبرنامه سایت