آیا مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) را می دانید؟

ممکن است شما سیستم پرداخت وسترن یونیون را برای مبادلات ارزی خود برگزیده باشید و برای این منظور اقدام به افتتاح حساب وسترن یونیون کرده باشید، در این صورت قطعا پیش از استفاده از حواله‌ی آن، به مقایسه‌ی حواله‌ی وسترن یونیون با سوئیفت و دیگر حواله‌های ارزی پرداخته باشید تا تفاوت‌های آن‌ها را متوجه شوید. اما آیا از مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) نیز مطلع هستید؟ ما در تیم پرداختینو در مقاله‌ای که پیش رو دارید به بیان مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) پرداخته‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

سال‌هاست که وسترن یونیون، این سیستم بزرگ پرداخت‌های بین المللی تاسیس شده است و امکان نقل و انتقالات مالی را برای افراد مختلف به هر جای دنیا به راحتی و با امنیت بالا فراهم کرده است. وسترن یونیون در حال حاضر 101000 شعبه در 158 کشور دنیا دارد. آیا مایلید تا با مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) آشنا شوید؟ پس همچنان همراه ما باشید.

مزایا و معایب وسترن یونیون (western union)

با مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) آشنا شوید

برای ارسال پول از طریق وسترن یونیون هم می‌توانید از طریق اینترنت اقدام کنید و هم به شعب واقعی موجود وسترن یونیون مراجعه کنید. در هر دو روش باید فرمی را پر کنید و اطلاعاتی از قبیل : نام، آدرس، مبلغی که می‌خواهید انتقال دهید و متدی که ترجیح می‌دهید برای ارسال پول از آن استفاده شود را  وارد کنید. همچنین باید نام کامل، آدرس و اطلاعات تماس فرد گیرنده را نیز وارد کنید. شما قادر خواهید بود تا گزینه‌های مختلف پرداختی از طریق وسترن یونیون  که سرعت بسیار بالایی نیز دارند استفاده کنید. در ادامه مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) را ذکر کرده‌ایم.

مزایای وسترن یونیون (western union)

در این بخش از مقاله مهم‌ترین مزیت‌های وسترن یونیون را برای شما دوستان آورده‌ایم.

  • برداشت پول با وسترن یونیون بسیار سریع می‌باشد

پس از ارسال پول به گیرنده از طریق وسترن یونیون، او می‌تواند در کمتر از چند دقیقه به آن پول دسترسی داشته باشد. در واقع در صورتی که شما نیاز داشته باشید که به طور اورژانسی پولی را برای شخصی ارسال کنید، وسترن یونیون می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. فقط کافیست گیرنده کارت شناسایی خود را نشان دهد تا در آن لحظه به پول دسترسی داشته باشد.

  • وسترن یونیون دارای شعب بسیاری در سراسر دنیا است

شما می‌توانید واحدهای ارزی را در مکان‌های مختلف جهان نقل و انتقال دهید. وسترن یونیون توانسته است شعب خود را چنان گسترده کند که می‌توان گفت تقریبا در هر کشور جهان یک شعبه دارد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از آن مبادلات ارزی را به راحتی انجام دهید و گیرنده نیز به آسانی می‌تواند در محل مورد نظر آن مبلغ را دریافت کند.

  • وسترن یونیون قابل اعتماد است

وسترن یونیون نام خود را به عنوان یک سیستم پرداخت ارزی قابل اعتماد و مطمئن ثبت نموده است و شما برای استفاده از آن به هیچ عنوان نگران مسائل امنیتی نخواهید بود.

در وسترن یونیون امکان تبدیل دلار به هر ارز دیگر وجود دارد و شما نیاز به عضویت در آن برای انتقال پول به هر شخص دیگر در هر جای دنیا ندارید.

مواردی که گفته شد از مزیت‌های وسترن یونیون بود. در ادامه به بیان معایب آن خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب وسترن یونیون (western union)

معایب وسترن یونیون (western union)

در این بخش از مقاله برخی از معایب وسترن یونیون را برای شما متذکر شده‌ایم.

  • هزینه‌ی ارسال پول از طریق وسترن یونیون نسبت به برخی از سیستم‌های پرداخت بیشتر است و این کارمزد از حساب گیرنده کم می‌شود.
  • برای ارسال کالا از طریق وسترن یونیون، این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال عدم دریافت کالا، یا دریافت کالای نادرست، نخواهد داشت. حتی اگر عوامل خود وسترن یونیون در این امر دخالت داشته باشند، این شرکت هیچ مسئولتی را تقبل نخواهد کرد.
  • خطا در پردازش حواله جات. در موارد بسیاری دیده شده است که خطاهای محاسباتی در حواله جات اتفاق افتاده است. همچنین گاهی تبادلات ارزی به صورت اشتباه انجام شده است. در کل وسترن یونیون پشتیبانی خوبی برای مشتریان ندارد.
  • امکان سوء استفاده‌ی کلاهبردارن، در وسترن یونیون وجود دارد. به این علت که، همه‌ی آنچه برای استفاده از وسترن یونیون لازم است، یک کارت شناسایی و یک شماره تراکنش سفارشی می‌باشد و به سادگی کلاهبرداران می‌توانند با استفاده از این دو، به حساب کاربران حمله کنند.

موارد که گفته شد، از جمله مزایا و معایب وسترن یونیون (western union) می‌باشد. امید است از مطالعه‌ی مقاله‌ی فوق لذت کافی برده باشید و مطالب آن برای شما مفید واقع شده باشد.

پرسش و پاسخ

مقالات مرتبط

عضویت در خبرنامه سایت